13 Bře 2020

13. 03. 2020 – Krizový štáb Středočeského kraje.

0 Comment

Na základě vyhlášení nouzového stavu vládou byl dnes svolán krizový štáb Středočeského kraje. Krizový štáb kraje projednal aktuální nařízení krizových opatření, která dne 12. 3. 2020 vydala vláda. V současné chvíli Středočeský kraj nebude přijímat žádná další opatření nad rámec opatření stanovených Vládou ČR a platných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Kraj je neustále v kontaktu s jednotlivými složkami IZS, KHS a dalšími, se kterými koordinuje přípravu kraje na případná rizika plynoucí šíření nákazy koronavirem.

Dále krizový štáb projednal:
– instituce zřizované Středočeským krajem v oblasti kultury jsou v návaznosti na vyhlášený nouzový stav pro území České republiky uzavřeny pro veřejnost od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů,
– pro veřejnost budou uzavřena muzea, galerie a památníky od 13. 3. 2020 do odvolání,
– v sociálních zařízeních na území kraje a nemocnicích již platí zákaz návštěv, školy jsou uzavřené do odvolání,
– od soboty 14. 3. 2020 bude zaveden prázdninový provoz u středočeských dopravců.
Krizový štáb kraje vyzval všechny občany, jež přijíždí z rizikových oblastí vyhlášených Ministerstvem zdravotnictví (v současné době 18 států – Čína, Jižní Korea, Irán, Itálie, Francie, Německo, Španělsko, Rakousko, Nizozemí, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko, Japonsko, USA, Řecko a Velká Británie), aby bezodkladně kontaktovali telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem bez osobního kontaktu svého registrujícího/praktického, obvodního/pracovního lékaře s informací, že se vrací z rizikové oblasti, s tím, že dotčený lékař nařídí těmto osobám karanténu v délce min. 14 dnů. Pokud tyto osoby mají nějakou zdravotní anamnézu, popř. přišly do styku s již nakaženou osobou (COVID-19) obrací se na linku 112, kde budou přepojeni na pracovníka Krajské hygienické stanice, který provede další opatření.

[top]